Snubní prsteny

od tradičního českého výrobce

Kde nosit zásnubní a snubní prsten?

Zásnubní prsten

Tradice praví, že zásnubní prsten by správně měla žena nosit na prsteníčku levé ruky. Na otázku, proč zrovna na levé ruce, by vám dokázala odpovědět většina z nás. Protože levá ruka je blíže k srdci. Proč ale právě na prsteníčku?

zásnubní prsten ze žlutého zlata se zirkonem

Odpověď byste mohli hledat u starých Číňanů, kteří přišli s tímto vysvětlením:

Každý prst na naší ruce reprezentuje významné osoby v našem životě.

Prohlédněte si naší nabídku stříbrných a zlatých snubních prstenů.


Zkusme si to s prsty blíže vysvětlit na krátkém testu:

Přitiskněte dlaně k sobě a položte protější prsty na sebe. Prostředníčky přitom pokrčte tak, aby se klouby vzájemně dotýkaly. Teď od sebe zkuste prsty postupně oddělit.

PALCE

Palce reprezentují naše rodiče. Dříve či později každý z nás své rodiče opustí a bude žít odděleně. Proto by vám měly jít snadno oddělit.

UKAZOVÁČKY

Ty jsou symbolem našich sourozenců. Ačkoliv může být pouto mezi vámi silné, každý si jednou založíte vlastní rodinu a budete žít vlastní život. Prsty by měly jít snadno od sebe.

PROSTŘEDNÍČKY

Prostřední prst vyjadřuje středobod vašeho světa – tedy vás samotné. Nesnažte se je od sebe oddělit, musí zůstat jako pevný základ.

PRSTENÍČKY

Prsteníčky představují životní partnerství. Zkusíte-li je oddělit, nepůjde vám to. Životní partner by tu s vámi měl být v dobrém i zlém a nikdy vás neopustit.

MALÍČKY

Stejně jako u palců by neměl být problém je oddělit. Jde o přirozený koloběh života, kdy až přijde ten správný čas, vaše děti se od vás také jednou oddělí.


Snubní prsten

Spousta z nás řeší, na který prst navléknout snubní prsten. U mužů je to většinou jednoduché – levý prsteníček. Pro ženy je to už větší oříšek, na tomto prstě už nosí prstýnek zásnubní.


Možností je několik

1. Oba prstýnky na jednom prstě

Pokud chcete dodržet tradici levého prsteníčku, můžete po svatbě nosit oba prsteny na jednom prstě. Snubní prsten by měl být pod zásnubním. Snubní prstýnky vybírejte tak, aby spolu se zásnubním ladily a na prstě vypadaly oba dobře.

2. Oba prstýnky na jedné ruce

Jestli nechcete dávat oba prstýnky na jeden prst, ale chcete, aby byly u sebe, přestěhujte zásnubní prstýnek na prostředníček levé ruky a snubní podle tradice zůstane na prsteníčku.

3. Každý na jednom prsteníčku

V případě, že jsou oba prsteny hodně výrazné a vy chcete každý nechat vyniknout zvlášť, noste po svatbě zásnubní prsten na prsteníčku pravé ruky a snubní nechte na prsteníčku ruky levé. Dodržíte tím tradici prsteníčků.


Prohlédněte si naší širokou nabídku snubních prstenů


       Snubní prsteny ze žlutého zlata                   Snubní prsteny z bílého zlata                   Snubní prsteny ze stříbra

     snubní prsteny ze žlutého zlata                snubní prsteny z bílého zlata          snubní prsteny ze stříbra