Snubní prsteny

od tradičního českého výrobce

Jak pečovat o snubní prsteny

I když jsou šperky vyrobeny z odolného zlata a diamantu, což je nejtvrdší nerost na Zemi, neznamená to, že jsou nezničitelné a že se jim nic nemůže stát. Má-li jejich třpyt a krása vydržet, je zapotřebí dodržet několik zásad nošení šperků a péče o ně.

Při jakých aktivitách šperky nenosit?

  • Práce s chemikáliemi

  • Návštěva bazénu

  • Práce s některými kosmetickými přípravky

  • Hrubší manuální práce

  • Sport

  • Špinavá práce, při které hrozí znečištění šperku

Šperky sundávejte, když se chystáte dělat hrubší manuální práce nebo pracovat s chemikáliemi, například čisticími prostředky na bázi chlóru (Savo, apod.). Chlór způsobuje černání stříbra a ani zlato se jeho vlivu nemusí vždy ubránit.

stříbrný snubní prsten se zirkony

Nenoste šperky na sport. Drahé kameny i kov mohou při sportovních aktivitách utrpět mechanické poškození.

Ani styk s kosmetikou nedělá šperkům nejlépe. Drahé kovy a drahé kameny nemají rádi barvy na vlasy či parfémy – kosmetika může zanechat na špercích povlak, který se špatně odstraňuje. Neberte si šperky na koupání v termálních lázních ani chemicky ošetřovaných bazénech.

Když šperk sundáte, uložte jej do látkou vystlané kazety či šperkovnice tak, aby se nedotýkal ostatních Vašich klenotů, zabráníte tím jejich vzájemnému poškrábání.

Čištění a opravy šperků

Čištění i opravy šperků svěřte odborníkům v klenotnictví nebo zlatnictví. Neváhejte se na nás obrátit.

 „Domácí zkouška ryzosti kovů“

Mezi maminkami, které vybírají první náušnice pro své holčičky, kolují různé rady, jak poznat, zda je zlato dostatečně kvalitní a nezpůsobí dětem kožní problémy. Vyvařování je ovšem to nejhorší, co můžete zlatým šperkům udělat. Na jejich povrchu bývá často specifická vrstvička kovů, která chrání lidskou pokožku před možným uvolněním kovových příměsí, které byly při výrobě zlaté slitiny použity. Vyvařením šperku se tato vrstva může narušit a teprve to může mít za následek možné alergické reakce.

Proto platí: šperky kupujte od spolehlivých výrobců, kteří jako Danfil Jewellery používají výhradně kvalitní šperkařské zlato, u kterého díky pečlivému technologickému postupu a čistotě příměsí nežádoucí uvolňování příměsových kovů nehrozí.

Prohlédněte si nejprodávanější snubní prsteny v naší nabídce:

Snubní prsteny z bílého zlata, 2.5 mm, půlkulatý, pár - 4G25 5 568 Kč Snubní prsteny z bílého zlata se zirkony, pár - 3017 13 461 Kč Snubní prsteny ze žlutého zlata se zirkony, pár - 3019 14 148 Kč Snubní prsteny z bílého zlata s brilianty, pár - 3023 19 273 Kč