Snubní prsteny

od tradičního českého výrobce

Rytina na snubní prsteny

Rytiny do snubních prstenů jsou krásnou záležitostí. Místo sériového prstenu učiní váš snubní prsten jedinečným a osobitým, protože text si zvolíte vy sami. A právě tento text, který je pro vás důležitý, symbolizuje vaší lásku a citové pouto, které vás s partnerem pojí.

Oblíbené jsou monogramy spolu s datem svatby, nebo jména novomanželů. Limitování jste ale pouze velikostí prstenů, fantazii se meze nekladou. 

Je nutné si také pamatovat, že rytinu lze objednat pouze u prstenů širokých 2 mm a více.

Gravírování

Gravírování je technika, při které se rytina vytváří pomocí stroje. Zaručuje vysokou míru přesnosti. Další výhodou je možnost výběru fontu, kterým bude text napsaný a jeho hloubka. Modernější stroje jsou již schopné vyrýt různé symboly, znaky a dokonce i znamení zvěrokruhu. 

Ruční rytí

Možná vám v dnešní době připadá ruční rytí jako nemoderní, ale není to tak. V současnosti je již velmi málo kvalitních mistrů rytců, kteří se mohou pochlubit roky praxe. O to větší máme radost, že právě s jedním takovým naše společnost spolupracuje. Pan Krása, náš rytec, má mnohaletou praxi v tomto oboru. Pracuje s citem a vysokým mistrovstvím, a proto jeho rytiny dodávají prstenům kouzlo jedinečnosti. Ručně vyryté písmo vypadá krásně, má romantický až "barokní" vzhled.

Nápisy

Mezi nejoblíbenější a zároveň nejčastější nápisy patří jednoznačně jméno partnera a datum svatby, což je především pro muže velmi výhodné – nemusí si zapamatovat datum výročí. Jméno manželky bývá vyryto na prstenu manžela a naopak.

Mezi další často vyhledávané nápisy patří například: 

snubní prsteny ze žlutého zlata

  • iniciály novomanželů (L+T)
  • vzájemné přezdívky
  • místo, nebo datum seznámení
  • jména dětí

Lidé, kteří chtějí mít nápis spíše originální, volí třeba:

  • krátké citáty 
  • životní motta 
  • osobní hlášky 
  • krátké texty typu „na doživotí“, „nasaď mě hned zpátky“ a jiné. 

Vynalézavosti se meze nekladou. Záleží na každém, jaký má vkus a jaký nápis pro něj bude ten nejvhodnější.

Rytí zdarma

Jako doplněk k našim snubním prstenům s šířkou od 2 mm nabízíme rytí textů zdarma.