O materiálech

V této sekci Vám přinášíme základní informace o materiálech, z kterých naše šperky vyrábíme. Jde nám o to, abyste se díky nim před nákupem dozvěděli případně více o tom, co vlastně konkrétně kupujete. Pokud na této stránce nenaleznete to, co hledáte, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poradíme! Případně se můžete obrátit na některého z našich prodejců.

Diamanty od Danfil Jewellery

Diamanty, které používáme, oceňujeme podle tzv. 4 C tříd. Každý pravý diamant má svůj certifikát, na němž jsou uvedeny právě tyto údaje:

Hmotnost (váha) diamantu

Hmotnost diamantu se uvádí v karátech (ct). 1 karát váží 0,2 g. Tabulka zde uvedená uvádí přepočet hmotnosti a velikost na milimetry (mm). „Fialově“ jsou vyznačeny hmotnosti diamantu, s kterými nejčastěji pracujeme v naší firmě.

Váha diamantů

Čistota - kvalita diamantu

Čistota diamantu se vyznačuje mírou cizorodých látek a defektů jednotlivých diamantů. Přehledná tabulka Vám ukazuje různé úrovně kvality diamantu. „Fialově“ jsou vyznačeny typy úrovně kvality diamantů, které Vám nejčastěji nabízí Danfil Jewellery.

Čistota diamantů

Barva diamantu

Barva diamantů je různá. Diamanty se vyskytují snad ve všech možných barevných kombinacích. Tabulka pod textem představuje všechny možné typy barevných kombinací. Nejvyšší třídou je diamant „D“ – prvotřídně bílý +. Naše společnosti používá hlavně kameny od G až po H.

Barva diamantů

Brus diamantu

Brus diamantu je umění a zároveň věda o tom, jak hrubý diamant zpracovat do podoby drahokamu. Brus diamantu určuje brilanci, lesk a třpyt kamene. V uvedené tabulce si můžete prohlédnout různé typy brusu. Naše firma využívá hlavně typy brusu Princes a Briliant.

Brus diamantů

Certifikáty k diamantům

Naše společnost nabízí tři možné úrovně certifikátů ke šperkům s diamanty. Tento certifikát potvrzuje kvalitu a původ šperku.

První je náš vlastní certifikát, který je dodáván hlavně k malým drahým kamenům. Certifikát je rozdělen na dvě části – popis šperku a popis kamene. U popisu šperku se uvádí jeho provedení, vzor, ryzost a váha. U popisu kamene se uvádí jeho brus, kvalita, barva a celková váha v karátech.

Druhý certifikát k našim šperkům s diamanty je poskytován soudním znalcem v oboru drahých kovů Pavlem Horákem. Tento certifikát pravosti je vlastně takový znalecký posudek. Na certifikátu jsou uvedeny tyto údaje – popis, tvar a brus, rozměry, váha, druh, typ, barva, průhlednost, identifikační znaky a celková odhadovaná maloobchodní cena. Zároveň k tomu dostanete ještě osvědčení o pravosti šperku a přírodního kamene v podobě malé kartičky, na které jsou údaje o šperku a kameni rozděleny. U popisu šperku je uvedena značka, provedení, vzor, ryzost a váha. U popisu kamene je uveden brus, kvalita, barva, počet kusů a celková váha v karátech.

Třetí certifikát je poskytován americkým gemologickým institutem G.I.A. Tento mezinárodní certifikát je poskytován ke drahým kamenům od 0,30 karátu a výše. Více o gemologickém institutu G.I.A. se dozvíte ZDE.

Certifikáty

Copyright ©2012 Danfil Jewellery s.r.o.

Created by PreciseDesign