Význam barev drahokamů

gemstone-meaning

Drahé kameny mají magickou moc. Na tváři ženy zanechávají zářivý úsměv. Kromě čirých diamantů naleznete mezi drahými kameny celou škálu barev. Pojďme se společně ponořit do kouzelného světa drahokamů a povědět si, co která barva těchto překrásných kamenů znamená.

Ohnivá červená

 

shutterstock_107301275

Věděli jste, že červená barva je jednou z nejvzácnějších barev drahých kamenů? Červené kameny jsou často středem pozornosti, protože je opravdu nelze přehlédnout. Hodí se ke zvláštním příležitostem, červená barva symbolizuje důvěru, odvahu i vitalitu.

V Číně je červená barva považována za barvu radosti a prosperity. Pokud si chcete pořídit červený drahý kámen, můžete vybírat z andezinu, granátu, rubínu, turmalínu, či zirkonu.

Něžná růžová 

 

růžový safír

Růžová v sobě skrývá něžnost a mladistvost. Růžový drahokam je nepochybně jedním z nejženštějších kamenů vůbec. Růžová barva symbolizuje lásku a krásu.

Chcete nosit růžový drahokam? Sáhněte po růžovém safíru, růženínu, rhodolitu, granátu, či turmalínu.

Svěží modrá

modry_safir-danfilblog
Modrá není dobrá, ale úchvatná, pokud mluvíme o drahých kamenech, modrý kámen známý jako srdce oceánu například zazářil ve filmu Titanic a modré kameny opravdu svou barvou připomínají hladiny moří a oceánů.

Modrá barva symbolizuje pravdu, mír a mládí. Díky uklidňujícím účinkům modré barvy může nositel tohoto překrásného kamene cítit kladné vibrace ve svém okolí.

Mezi modré drahokamy patří akvamarín, apatit, achát, safír, tanzanit, topaz, turmalín, nebo třeba fluorit.

Oslňující zelená

smaragd_brusy
Zelené drahé kameny mají schopnost zaujmout, jsou nadčasové a nikdy se neokoukají. Zelená barva symbolizuje pohodu, přírodu i plodnost. Nositel šperku se zeleným drahokamem má rád změny a s otevřenou náručí vítá nové nápady.

Bezesporu nejznámějším zeleným kamenem je smaragd, mezi další kameny, které se můžou pyšnit zelenou barvou, patří například turmalín, granát, olivín, safír, či achát.

Žlutá barva slunce

zluty_drahokam

I přesto, že žlutá barva patří mezi barvy, které se u kamenů vyskytuje nejčastěji, nesmíme ji podceňovat. Po žluté barvě kamenů je vysoká poptávka, žlutá barva nabíjí tvůrčí a intelektuální energií a do této barvy slunce jsou zbarveny například safíry, ohnivé opály, turmalíny, či křemeny.

Magická fialová

ametyst_danfil
Fialové drahé kameny disponují širokou škálou barevných odstínů, fialový kámen může vypadat exoticky i vášnivě. Fialová barva je symbolem tajemna, magie a dobrého úsudku. Nositelům této barvy barva navozuje klid, odstraňuje překážky a přináší rovnováhu do života.

Pokud toužíte po fialovém kameni, nabízí se ametyst, fluorit, nebo turmalín.

Radostná oranžová

oranzovy_kamen
Některé drahokamy docílily oranžové barvy díky tepelnému zpracování, s touto barvou se však můžete setkat i přímo v přírodě. Oranžová symbolizuje vytrvalost, vitalitu a je považována za barvu moci. Traduje se, že má také léčivé účinky a zvyšuje kreativitu, výdrž i energii.

Andezit, granát, zirkon, ohnivý opál i safír, jsou oranžové kameny, kterým podlehnete.

Nejčistější diamant

shutterstock_309449249
Bílý diamant je rozhodně nejznámějším a také nejoblíbenějším ze všech, nejčistější diamanty jsou také nejdražší ze všech kamenů. Bílá barva je symbolem čistoty a laskavosti a představuje skvělý start nového života.

Bílou barvu můžeme nalézt mimo u diamantu také u křemene, achátů, topazu, či opálu.

Barva noci

onyx2000
Tajemné černé diamanty jsou v poslední době velice oblíbené, zejména u mužů. Černé barvy kamenů vypadají moderně, symbolizují stabilitu, spojení se zemí, ale také smrt. Majitel šperků s černým drahým kamenem je velmi tajemný a respektovaný.

Diamant, turmalín, achát i safír jsou kameny, které nabízí nepřehlédnutelnou černou barvu.

Zdroj: jewellerymonthly

Nebyl nalezen žádný komentář